Dnes je Pondělí, 22. dubna 2024, svátek má Evžénie
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Granty
Škola občanské iniciat...
Vzdělávání
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5625
 
Webinfo


 

11.09.2007, 10:17 - rubrika " Servis pro NNO "
Prohlášení ministerstva zdravotnictví k dotacím pro nevládní organizace

Ministerstvo zdravotnictví se ostře ohrazuje proti tvrzením předsedy Národní rady zdravotně postižených (NRZP) Václava Krásy o tom, že "omezilo granty pro občanská sdružení zdravotně postižených".

Stejně tak odmítá další nepravdivé informace, které předseda Krása šíří prostřednictvím mailových zpráv určených organizacím zdravotně postižených a chronicky nemocných i prostřednictvím portálu www.helpnet.cz., kde mj. tvrdí, že "Ministerstvo zdravotnictví zrušilo podporu občanských sdružení zdravotně postižených, která se zabývají zlepšováním života osob se zdravotním postižením". O lživosti těchto zpráv je možno se přesvědčit na serveru Ministerstva zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví vyhlašuje na rok 2008 dva programy, které jsou určeny na podporu projektů nestátních neziskových organizací zdravotně postižených a chronicky nemocných občanů v České republice. Na tyto programy bude vyčleněn zhruba stejný balík peněz jako v letošním roce, a to téměř 140 miliónů korun. Pracovníci MZ jsou v kontaktu s představiteli jednotlivých občanských sdružení, kteří změnu v metodice přidělování dotací chápou a jsou připraveni se jí přizpůsobit. Ministerstvo neeviduje žádnou stížnost ani od jedné z organizací zdravotně postižených, s výjimkou dopisů a mediálních vystoupení pana Krásy.

Změna priorit v přidělování grantů pro občanská sdružení je tedy založena na poskytnutí stejného objemu peněz a jejich nasměrování přímo k jednotlivým projektům, nikoliv k financování organizací obecně. Cílem je, aby mělo co nejvíce občanských sdružení spravedlivý přístup k limitovaným finančním prostředkům státu a mohlo prostřednictvím grantů financovat zcela konkrétní aktivity, které mají přímý a prokazatelný vliv na zlepšení života osob se zdravotním postižením.

Skutečným důvodem kampaně předsedy NRZP je patrně to, že se nadále nepočítá s podporou funkcionářského aparátu tzv. "střechových organizací". V. Krása tedy bojuje za vlastní dotace, které doposud odčerpávaly desítky milionů korun z dotačních programů Ministerstva zdravotnictví a jiných ústředních orgánů. Jen v roce 2007 získala NRZP z Ministerstva práce a sociálních věcí a Ministerstva zdravotnictví celkem 23 550 000 Kč.

Ministerstvo současně vyslovuje hluboké znepokojení nad politizací Národní rady zdravotně postižených, kdy byla veřejně avizována dohoda předsedy této organizace s předsedou ČSSD Paroubkem na přípravě návrhů v Poslanecké sněmovně, které budou namířeny proti reformě veřejných financí. Ministerstvo zastává názor, že občanská sdružení dotovaná z veřejných peněz a daní musí být apolitická.

Nahlédnutím na výše uvedený odkaz Ministerstva zdravotnictví si každý může udělat vlastní názor na přínos dotačních programů Ministerstva zdravotnictví pro zlepšování života občanů se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním a srovnat jejich přínos s činností a přínosem NRZP.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR.cz
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 12.09.2007, 12:28 - nepolitik :
Jako držitel průkazu ZTP a člověk pobírající příspěvek na péči plně souhlasím s omezením dotací pro funkcionáře NRZP, která je pouze dobrým zdrojem příjmů pro její funkcionáře. Rozhodně bude daleko lepším řešením přidělení těchto finančních prostředků přímo pro tělesně postižené. Pokud si tito chtějí vydržovat "potřebné" funkcionáře, potom ať si je platí ze svých prostředků. Já osobně takové funkcionáře vůbec nepotřebuji.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie