Dnes je Pátek, 14. června 2024, svátek má Roland
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6171
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Média "
 Drtivé jsou dopady sociální reformy  >> 
( 30.05.2012, 08:21 )
Doslova drtivé jsou dopady sociální reformy pro některé rodiče pečující o dítě s těžkým zdravotním postižením. Měsíčně přicházejí až o 7 000 Kč. V dotazníkovém šetření to zjistila rodičovská aktivita Za lano. Výsledky průzkumu zaslala poslancům a žádá je o pomoc.
» Celý článek... | Komentáře... (7)
 Zdravotně postiženým pomáhá s digitalizací speciální projekt  >> 
( 11.12.2009, 07:24 )
Speciální informační kampaň o postupující digitalizaci je určena asi pro jeden milion Čechů se zdravotním postižením. Zabývá se klientskými službami a poradenstvím zejména ohledně instalování tzv. set-top boxů a dalších úkonů spojených s technologickým vývojem televizního přenosu.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Pražanům s digitalizací pomohou letáky i digihlídky  >> 
( 16.02.2009, 08:09 )
obrázekObyvatelé hlavního města se budou od února ve zvýšené míře setkávat s informacemi o digitálním vysílání. Kampaň myslí i na obyvatele se specifickými potřebami, například na zdravotně postižené občany. Národní koordinační skupina navázala spolupráci s Národní radou zdravotně postižených a v rámci informačního projektu bude v kontaktu například s jejími krajskými koordinátory, jejichž prostřednictvím bude zdravotně postiženým předávat informace. Obdobně NKS spolupracuje s Asociací provozovatelů sociálních služeb.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Televizní poplatky  >> 
( 11.10.2005, 09:22 )
Dva dotazy se sešly na osvobození od placení poplatků za televizi v případě nevidomých. Kdy platit nemusí, jak to České televizi mají oznámit a je potřeba ten zdravotní handicap opětovně dokazovat?
» Celý článek... | Komentáře... (4)
 Navrhované škrty ministra Sobotky  >> 
( 17.05.2005, 07:32 )
obrázekDesítkám tisíc zdravotně postižených hrozí, že v příštích dvou letech pro ně bude chybět třetina peněz na sociální dávky. Vážně ohroženy jsou například příspěvky na pořízení nebo úpravu auta a bytu. Ministr financí Sobotka totiž navrhuje škrty v rozpočtu, které mají snížit sociální dávky o 4 miliardy během dvou let. Tomu se ale hlasitě brání i ministerstvo práce a sociálních věcí.
» Celý článek... | Komentáře... (8)
 Diskuse se Zdeňkem Škromachem  >> 
( 28.04.2005, 07:28 )
obrázekZáznam bouřilivé a zajimavé diskuse s ministrem práce a sociálních věcí Zdeňkem Škromachem z televizního pořadu Kotel vysílaného na TV Nova.
» Celý článek... | Komentáře... (3)
 Nedodané plošiny zaplatí postižení?  >> 
( 28.12.2004, 07:42 )
Desítky vozíčkářů si stěžují na nekvalitní práci dvou firem, Pemeba a Farma Pemeba, které dodávají zdvižné plošiny. A někteří postižení je nedostali vůbec, přestože firmy dopředu inkasovaly peníze. Většinou šlo o příspěvky od státu. Ten je teď chce zpátky, jenže po vozíčkářích.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Vývoj psychiatrické péče u nás  >> 
( 08.12.2004, 07:22 )
Když se o někom řekne, že diabetik, nikdo se nad tím nepozastaví. Za svoji nemoc se nestydí ani dotyčný cukrovkář. Naopak mnohdy se k ní hrdě hlásí. Naše společnost bez předsudků přijímá astmatiky, celiaky, diabetiky, notorické kuřáky, i alkoholiky. Divně se oproti tomu staví k lidem, kteří jsou třeba schizofrenici, psychotici, zkrátka těm, kteří na sebe prozradí, že měli nebo mají duševní onemocnění.
» Celý článek... | Komentáře... (1)
 Handicapovaní obyvatelé Přerova se cítí diskriminováni  >> 
( 01.12.2004, 07:21 )
Handicapovaní obyvatelé Přerova, držitelé tak zvaného průkazu ZTP/P, se cítí diskriminováni provozovatelem tamního krytého bazénu, který jim povoluje koupání s výjimkou vyhrazených dnů pouze v doprovodu druhé osoby.
» Celý článek... | Komentáře... (2)
 Vozíčkáři si stěžují na firmu Ivony Balotti  >> 
( 29.11.2004, 07:17 )
Víc než tři desítky vozíčkářů a institucí z České republiky si stěžují na zdvižné plošiny firmy Farma-Pemeba, která patří Ivoně Balotti. Třeba s Marcelou Sválovskou z Děčína se utrhla, takže utrpěla těžká zranění. Podobné zkušenosti mají i ostatní postižení.
» Celý článek... | Komentáře... (4)
< předchozí1 - 2 - 3další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie