http://www.infoposel.cz --- tisk článku --- 16.09.2009, 09:23 --- rubrika " Auto-moto "

Nehoda handicapovaného řidiče

Moderátor:

Když se auto porouchá zdravému člověku, je to sice potíž, ale dá se přežít. Pokud a se ale vůz rozbije postiženému člověku je to téměř neřešitelný problém. Na vlastní kůži to zažil pan Michal Hašto. Kousek od Pardubic ne vlastní vinou boural a jeho speciálně upravené auto je nepojízdné. Nikdo mu ale nedokázal pomoci. Nejvíce ho naštvali v˙pojišťovně.

Autor:

Auto s˙tučním řízením je nepojízdné. Michal Hašto proto chtěl rychle začít řešit opravu a následné vyplacení pojistky, jenže dospěl k˙závěru, že pojišťovna si s˙tím neumí poradit.

Autor:

Handicapovaného muže prý nejvíce rozzlobilo, že i když upozorňoval, na to, že je na vozíku a bez auta se neobejde, pojišťovna si nabouraný vůz přišla vyfotit až za týden. Po několika urgencích a mezi ´tím ho ještě stihla písemně vyzvat, ať vozidlo před opravou sám předvede.

Marek Vích, mluvčí pojišťovny Kooperativa:

Z žádného úhlu pohledu podle mého názoru nelze řešení škody interpretovat jako pomalé či jinak negativně.

Autor:

Michal Hašto je tedy stále bez aut náhradní dopravu nemá. Pojišťovna mu doporučila, ať jezdí taxíkem. Zapůjčení vozidla pojišťovna nezprostředkovává, vozidlo s˙ručním řízením půjčovny standardně neposkytují, proto poškozený musí využít jinou variantu řešení nutné dopravy, například taxi.

Autor: Sylva Dymáková
Zdroj: PRIMA TV


Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené
Copyright © 2000-2024 Veleta, o.s.