Dnes je Pátek, 9. června 2023, svátek má Medard
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Granty
Škola občanské iniciat...
Vzdělávání
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 3533
 
Webinfo


 

Články z rubriky " Servis pro NNO > Granty "
 Finanční krize "neziskovek" by se neměla příští rok opakovat  >> 
( 03.11.2004, 07:29 )
Finanční situace neziskových sociálních zařízení v kraji by se měla v první polovině následujícího roku zlepšit. Karlovarský krajský úřad jim přislíbil poskytnout příspěvek do maximální výše dvou set tisíc korun. Ten pomůže neziskovým organizacím překlenout krizové první měsíce roku, než obdrží na účet peníze z přiznaných dotací.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 MPSV schválilo grantová schémata  >> 
( 26.10.2004, 07:24 )
[ Zdroj: Noviny MPSV ]
obrázekMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) schválilo dne 19. října 2004 hlavnímu městu Praze (HMP) čtyři grantová schémata: "Integrace specifických skupin obyvatelstva ohrožených sociální exkluzí“, „Rozvoj počátečního vzdělání jako základu celoživotního učení a z hlediska potřeb trhu práce a ekonomiky znalostí“, „Rozvoj dalšího vzdělávání“ a „Rozvoj lidských zdrojů cestovního ruchu v hl. m. Praze“ . HMP předložilo tato grantová schémata v rámci programu JPD3 - Jednotný programový dokument pro cíl 3 regionu NUTS 2 hlavní město Praha.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Neziskové organizace se bojí kolapsu, žádají pomoc  >> 
( 20.10.2004, 07:18 )
Neziskové organizace v Olomouckém kraji se obávají, že v únoru zkrachují. A to i přesto, že krajská rada již schválila dotační program pro neziskové organizace a poskytovatelé služeb pro seniory a zdravotně postižené mohou do poloviny prosince podávat své žádosti.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Kraj chce s penězi i pravomoci  >> 
( 13.10.2004, 07:27 )
obrázekKraje by podle nových pravidel ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) měly do listopadu požádat o dotace na sociální projekty nestátních neziskových organizací (NNO). Na kraje by ministerstvo chtělo v příštím roce převést 895 milionů korun, což je proti letošku zhruba dvojnásobek. Kraje by ale peníze musely rozdělit podle metodických pokynů ministerstva.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Výběrové řízení na podporu projektů neziskových organizací
( 17.09.2004, 07:24 )
[ Zdroj: Ministerstvo informatiky ČR ]
Ministerstvo informatiky vyhlašuje výběrové řízení na podporu projektů nestátních neziskových organizací pro rok 2005, konkrétně dva dotační programy: Vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů a Informační společnost. Ministerstvo informatiky si uvědomuje roli občanské společnosti a k jejímu rozvoji přispívá i touto podporou nestátních neziskových organizací. Přihlášky lze podat nejpozději 15. října 2004 ve 12:00.
» Celý článek...
 MPSV vyhlásilo dotační výběrové řízení pro rok 2005  >> 
( 04.08.2004, 07:22 )
[ Zdroj: Noviny MPSV ]
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo dne 3. srpna 2004 dotační výběrové řízení pro rok 2005. To je určeno nestátním neziskovým organizacím (občanská sdružení, církevní právnické osoby, obecně prospěšné společnosti a fyzické osoby), které vykonávají veřejně prospěšnou činnost v oblasti poskytování sociálních služeb. Účelem řízení je podpořit ze strany státu projekty zaměřené na poskytování sociálních služeb ve prospěch osob, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Deset rad pro žadatele o podporu v rámci programu SROP  >> 
( 10.05.2004, 07:32 )
...aneb jak dobře připravit a neohrozit svůj projekt. Udělejte si jasnou představu jaký projekt chcete realizovat a srovnejte si projektový záměr. Základem je získat pro svůj záměr širokou podporu ve svém okolí a využít jejich pomoci při formulaci a rozpracování záměru.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Globální grant pro neziskové organizace činné v sociální oblasti
( 27.11.2003, 00:01 )
[ Zdroj: Neziskovky.cz ]
obrázekGlobální grant se stal na základě doporučení Evropské komise samostatným opatřením. Evropská komise tento "netradiční" mechanismus podpořila hlavně proto, že česká strana ji přesvědčila, že o globální grant bude zájem a bude vyčerpán, tj. že je absorpční kapacita. Mechanismus Globálního grantu byl potvrzen jak v Operačním programu Rozvoj lidských zdrojů (platí pro celé území ČR s výjimkou Prahy), tak v Jednotném programovém dokumentu pro Prahu v rámci Cíle 3.
» Celý článek...
 Dobročinný fond Philip Morris ČR zahajuje svoji činnost  >> 
( 25.11.2003, 10:11 )
[ Zdroj: Nadace Via ]
obrázekNadace VIA a Philip Morris ČR a.s. vyhlašují 1. kolo výběrového grantového řízení pro neziskové organizace působící na území bývalých okresů Kutná Hora, Hodonín (včetně Strážnice) a hlavní město Praha, které pomáhají handicapovaným a sociálně slabým občanům, nebo zlepšují životní, kulturní a sociální prostředí měst a obcí.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
 Program zvyšování bezpečnosti dopravy a jejího zpřístupňování osobám s omezenou schopností pohybu a orientace  >> 
( 30.09.2003, 13:58 )
[ Zdroj: Liga za práva vozíčkářů ]
obrázekPřístupnost a bezbariérovost je občany, kteří mají potíže s pohybem a orientací (tj. nejen pro vozíčkáře a lidi s pohybovými problémy, ale také pro lidi s postižením zraku, sluchu či maminky s kočárky a seniory) to nejdůležitější, aby mohli studovat, pracovat a normálně žít. Potíže s pohybem a orientací má v naší společnosti přibližně 30 procent lidí a všem těm by projekt měl pomoci.
» Celý článek... | Komentáře... (0)
< předchozí1 - 2 - 3další >

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie