Dnes je Pátek, 19. července 2024, svátek má Čeněk
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 6308
 
Webinfo


 

Aktuální články
 Handicapovaným pomůže s orientací jedinečný navigační systém
( 08.08.2019, 19:42 - rubrika " Bariéry " )
[ Zdroj: www.ibrno.cz ]
Do konce letošního roku nabídnou experti z Vysokého učení technického v Brně hendikepovaným občanům unikátní nástroj nepřímo usnadňující orientaci na ulici i ve veřejných budovách. Systém takzvaného automatizovaného mapování tras a bariér dokáže odhalit překážky v cestě, upozornit na obtížnost průchodu nebo třeba poukázat na orientační prvky.
» Celý článek...
 Rohlik.cz usnadňuje nákupy nevidomým a zrakově handicapovaným
( 02.07.2019, 17:24 - rubrika " Služby " )
E-shop Rohlik.cz vychází vstříc nevidomým, zrakově handicapovaným a dalším znevýhodněným uživatelům, kterým usnadňuje nákup potravin. V Česku totiž žije kolem 100 tisíc zrakově postižených, zhruba 9 % mužů s poruchou barvocitu a v neposlední řadě také téměř 2,5 milionu důchodců, pro které je nakupování přes internet často stresující nebo vinou technologických překážek zcela nemožné.
» Celý článek...
 V Brně o medaile zabojovalo přes 500 handicapovaných mladých sportovců
( 27.06.2019, 22:09 - rubrika " Sport " )
Desítky medailí získaly děti při Evropských hrách handicapované mládeže Emil Open. Více než 500 mladých sportovců ze 17 zemí Evropy změřilo své síly v atletice, plavání či stolním tenise. Kromě medailí a nových přátelství si závodníci odvezli domů i vzpomínky na setkání se svými vzory - paralympijskými vítězi.
» Celý článek...
 Mladí handicapovaní sportovci z Evropy zabojují v Brně o zlato
( 12.06.2019, 22:49 - rubrika " Sport " )
Dovezu domů zase medaili? Tuto otázku si nyní klade osmnáctiletý David, který je od narození na vozíku. Co je však v těchto dnech důležité, je jeho sportovní srdce, které se nemůže dočkat, až poměří síly s ostatními tělesně postiženými sportovci při osmém ročníku Evropských her handicapované mládeže. Emil Open startuje v Brně 12. června.
» Celý článek...
 Vozíčkáři budou objevovat noční Brno díky šifrovací hře Temno
( 12.06.2019, 22:48 - rubrika " Volný čas " )
Šifrovací hry se těší u široké veřejnosti stále větší oblibě. Nezisková organizace Domov pro mne dokazuje, že užívat si je mohou i lidé na invalidním vozíku. Již po čtrnácté proto pořádá noční šifrovací hru Temno, v rámci které se 2-5 členné týmy vydají luštit hádanky do ulic nočního Brna. Letošní ročník odstartuje 21. 6. ve 20 hodin. Do akce se zapojila Městská policie, Moravské zemské muzeum nebo třeba brněnské výstaviště.
» Celý článek...
 V Brně vzniká první krasobruslařský oddíl pro handicapované děti
( 30.05.2019, 21:30 - rubrika " Volný čas " )
Handicapované děti vyrazí na led a budou krasobruslit. První krasobruslařský oddíl pro děti a mládež s handicapem v České republice zakládá spolek Nadačního fondu Emil – Emilova sportovní. V rámci česko-rakouského přeshraničního projektu se inspiroval právě rakouskými kolegy, kteří s handicapovanými krasobruslaři pracují již řadu let. První oddíl vzniká v Brně a Emil plánuje rozšíření oddílů i do dalších krajů.
» Celý článek...
 Objevujte svět nevidomých a bavte se
( 02.05.2019, 11:47 - rubrika " Akce " )
[ Zdroj: TIC Brno ]
Tmavomodrý festival nevidomých a slabozrakých dětí a mládeže dospěl k úctyhodnému 30. ročníku. Z původní hudební přehlídky se stal několikadenní mezinárodní festival, který umožňuje nejen setkávání v rámci komunity, ale také přibližuje „tmavomodrou“ realitu širší veřejnosti. Letos jste 16. a 17. 5. zváni například na Tančírek pod širým nebem s DJským duem Malalata, na zážitkový Tmavomodrý den s ukázkou vodících psů a na benefiční koncert skupiny Golden Delicious.
» Celý článek...
 Facebookové nadšení opadlo. Kavárna s postiženými má opět málo hostů
( 08.02.2019, 22:56 - rubrika " Volný čas " )
[ Zdroj: iDnes ]
Když zveřejnila pražská kavárna AdAstra loni v listopadu status na Facebooku, že potřebuje zákazníky, jinak bude muset zavřít, měla plno jak nikdy. Lidé si dokonce neměli kam sednout. Majitelka ale prosila, aby se hlavně naučili chodit pravidelně. Vypadá to však, že se tak nestalo.
» Celý článek...
 V Brně vzniknou dva nové domy pro zdravotně postižené
( 07.02.2019, 21:14 - rubrika " Bydlení " )
[ Zdroj: Brno.cz ]
Dva nové domy pro zdravotně postižené a duševně nemocné vzniknou do léta 2020 v jihomoravské metropoli. Integrovaný regionální operační program totiž prostřednictvím nástroje ITI podpořil dva projekty, které řeší rozšíření kapacity pobytových sociálních služeb.
» Celý článek...
 Návrh Ministerstva financí o zproštění nevidomých a hluchoslepých podnikatelů z povinnosti vést EET
( 05.05.2017, 23:08 - rubrika " Politika " )
Po jednání s představiteli sdružení zastupujících nevidomé a postižené Babišovo ministerstvo oznámilo, že připraví dočasnou výjimku z evidence tržeb pro slabozraké a nevidomé.
» Celý článek...
< předchozí1 - 2 - 3 - 4 - 5  >>další >

Copyright © 2000-2024 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie