Dnes je Pondělí, 25. září 2023, svátek má Jaromír
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Granty
Škola občanské iniciat...
Vzdělávání
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 4441
 
Webinfo


 

07.12.2005, 07:41 - rubrika " Servis pro NNO "
Fond Českého Telecomu naděloval na Mikuláše

Již počtvrté v tomto roce rozdělil Fond drobného dárcovství ČESKÉHO TELECOMU finance neziskovým organizacím a vybraným jednotlivcům z celé České republiky. Mikulášská nadílka tentokrát zamířila do 17 neziskových organizací a 10 jednotlivcům, jejichž žádosti vybrala hodnotící komise jako nejprospěšnější. Hlavním posláním Fondu, který pro společnost ČESKÝ TELECOM administruje Informační centrum neziskových organizací (ICN), je pomáhat formou drobných darů co nejširšímu okruhu neziskových organizací a potřebných osob ve všech regionech České republiky.

Za rok 2005 bylo z Fondu podpořeno celkovou částkou 1 800 000 korun 86 žádostí. Nejvíce financí plynulo na projekty z oblasti sociálně zdravotní, zkrátka ale nepřišla ani oblast vzdělávání, kultury a ochrany památek, životního prostředí a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Třetina financí z celkové částky pak byla v letošním roce rozdělena mezi občany s handicapem.

Fond bude rozdělovat prostředky také v příštím roce. „Letošní rok ukázal, že námi zřízený Fond, který se zaměřuje na projekty a případy, kde i drobný dar může hodně pomoci, má smysl. Svědčí o tom množství předkládaných projektů i konkrétních výstupů, kterých by nebylo možné dosáhnout bez poskytnuté finanční podpory. Protože se tento systém rozdělování pomoci potřebným osvědčil, bude v jeho financování naše společnost pokračovat i v příštím roce," uvedla k plánům společnosti Kateřina Šmelhausová, manažerka pro sponzoring a eventy.

"Fond drobného dárcovství ČESKÉHO TELECOMU považuji za jeden z pozitivních příkladů spolupráce mezi firmou z businessu a neziskovou organizací. Nejvíce si vážím toho, že Fond je čistá charita a nejde v něm o propagaci značky či jména firmy. Jediným kritériem je pomoc těm, kteří to potřebují nejvíc. Přál bych si více takových projektů.“ doplnil Marek Šedivý, výkonný ředitel Informačního centra neziskových organizací, které Fond drobného dárcovství ČESKÉHO TELECOMU spravuje. Podle něj je pomoc formou drobných darů pro mnoho lidí a organizací jedinečnou možností, jak získat finanční podporu: „Jsem rád, že ČESKÝ TELECOM se rozhodl jít jinou cestou než většina firem v ČR a podporuje také neziskovky působící v oblastech, které nejsou mediálně populární, ale potřebují stejnou podporu a pomoc.“

Autor: Martin Žabka, tiskový mluvčí
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie