Dnes je Sobota, 8. května 2021, Stanislav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

30.07.2007, 12:33 - rubrika " Názory "
Vozíčkářka nesměla do lázní, cizincům se nelíbili psi

Velkým rozčarováním skončila žádost o léčbu v lázních pro 26letou vozíčkářku z Mostu, které pomáhá zvládat základní úkony asistenční pes. Po operaci kloubů měla nastoupit do lázní v Teplicích. Jenže těsně před tím jí vedení lázní sdělilo, že se psem ji teď přijmout nemohou. Důvodem je arabská klientela, pro kterou je pes nečisté zvíře.

Autor
Mozková obrna upoutala šestadvacetiletou ženu na invalidní vozík už v dětství. Po náročné operaci kloubů měla v červenci nastoupit na rehabilitaci do teplických lázní. Těsně před nástupem jí ale řekli, že tam s asistenčním psem nesmí.

Helena Machová, maminka postižené Daniely:
V době hlavní lázeňské sezóny tam asistenční psi nesmí, protože je tam arabská klientela.

Daniela Machová, poškozená:
Já to beru jako diskriminaci.

Autor
Bez pětileté Etinky se slečna Daniela neobejde. Pro těžce pohybující se ženu je pes nenahraditelný. Bez něj neotevře dveře, neohne se pro klíče, nezvedne telefon, ani nezapne počítač.

Daniela Machová, poškozená:
Pojď, počítač. Výborně. Moje sebevědomí se díky ní zvýšilo hodně.

Karel Weigl, generální ředitel, Lázně Teplice v Čechách:
Od 1. dubna do 30. září neumožňujeme klientům pobyt se psy.

Autor
Lázně Teplice jsou soukromá společnost, která je závislá na tržbách. Arabové ročně do pokladny přispějí desítkami milionů korun. Podle Národní rady postižených by to však nemělo hrát roli.

Václav Krása, předseda Národní rady:
Je to jasný důkaz diskriminace. Ona by měla požadovat, aby okamžitě lázně umožnily vstup toho psa.

Autor
Pes je pro Araby nečisté zvíře. Vedení lázní tak vyhovuje přáním platícího klienta. Kdyby byly závislé jen na českých klientech, neuživily by se.

Karel Weigl, generální ředitel, Lázně Teplice v Čechách:
Pokud bychom poskytovali péči pouze pojištěncům, tak bychom tyto lázně museli zavřít.

Autor
Pokud chce slečna Daniela sem do lázní nastoupit, buď musí změnit termín nebo podstoupit ambulantní léčbu.

Autor: Marcela Klíchová
Zdroj: TV Nova - Televizní noviny
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 30.07.2007, 17:14 - Pavel-Stříbro :
Je to velice jednoduché, asistenční pes jsou vyhozené peníze. že Vám zapne počítač?? No a co. To na něm potom ten pes pracuje, nebo to paní zvládne sama.Ovírání dveří to je to samé a sundavání ponožek, kdo jí je potom obleče. ten pes určitě ne. Ano jako přítel člověka a náhrada za samotu souhlasím, ale asistence... Pokud je mi známo ten pes a jeho příprava stojí okolo 130000,-Kč. Jsem 10 let na vozíku a také si musím vše udělat sám a pes by mi na ty vda nebo tři úkony které nezvládnu stejně nepomohl. Raději za ty peníze kupte někomu el. vozík a uděláte mnohem lepší službu.
* 06.08.2007, 09:49 - Čtenář :
Myslím, že ze strany ředitele lázní je to výmluva. V zahraničí v hotelech, kde byli ubytováni i Arabové, jsem běžně potkávala i hosty se psy. Jitka
* 06.08.2007, 11:08 - Čtenář :
milý pane Stříbro,doufám,že jste se podíval minulé pondělí na čt1 na Reportéři(máte i možnost po internetu).Viděl jste slečnu Machovou,její ochrnuté ruce,tělo?Maminka o ní pečuje celý její život jako já o svého ležícího syna.A výhoda asist.psa je,že maminka má chvilku pro sebe,že nemusí být neustále s ní,že si odpočine.Pes je s postiž.člověkem a je neustále tzv.po ruce.Můj syn váží 40kg,dlouhý je 160cm a jak jsem ráda ,když naše asist.fenka otevře dveře rychle třeba na wc.
* 06.08.2007, 11:45 - Čtenář :
....Václav Krása, předseda Národní rady: Je to jasný důkaz diskriminace. Ona by měla požadovat, aby okamžitě lázně umožnily vstup toho psa. ... A to je všechno, co udělal pan Krása?
* 17.08.2007, 12:05 - Čtenář :
Pan Krása neudělal nic,panu Krásovi to totiž nevadí...myslím,že on by ten problém neměl
* 27.09.2007, 11:21 - postižená se psem :
Chápu, že postižení slečny Daniely je závislé na pomoci pětileté Etinky a jení mamonky, slečna v lázních ale nebyla ubytovaná, dojížděla tam ambulantně a jistě ne poiuze se svým spem. Musel jí někdo doprovázet. Z tohozo důvodu se domnívám, že hysterie kolem jejího psa byla uměle vytvořena možná-ne příliš vhodnou poznámkou zaměstanců lázní. Že jí byl schválen pobyt byť ambulatní v době plné sezony je chybou komise která jí to přiklepla.Slečna si měla dopředu zajistit a poptat se, zda pobyt se psem nebude narušovat jiným pobyt a rušit platící lázeňské hosty! Ne každý psa svedle sebe snese. Jsem nevidomá a mám pejska taky ale nejdříve se poptám, zda je možné tam či onde se ubytovat nebo pobývat se 4-nohým pomocníkem. Slečna navíc měla sebou maminku. Stejně jí museli oblékat a svlékat na procedury, pes tohle neumí. A pc pokud víme, sebou v lázních neměla. Slečna je hysterka - nic víc! /pro šťouraly-mám speciálně upravený pc-ač nevidomá-stejně píšu/
* 23.03.2008, 23:33 - marie :
slečna není hysterka, slečna je nevidomá a nevodomý člověk potřebuje "vodícího psa", to snad ví i úplný hlupák, a toto by snad i slavná "arabská klientela" mohla pochopit. Připomíná mě to hluboký socializmus, kdy všichni postižení, když sem měla přijet nějaká slavná sociálistická "osobnost", třeba z toho jejich slavného sovětského svazu, tak zavřeli všechny postižené do jedličkárny, aby pohled na ně soudruhy neurážel. Třeba je ten hoteliér také z bývalého "svazu".. a třeba ta arabská klientela ani o nějaké slečně s pejskem nic netušila...
* 29.07.2015, 15:02 - EVA :
Muslimové, když chtějí být v Česku, tak se musí přizpůsobit naším zvykům, zákonům, pravidlům a hotovo. Když některá žena vycestuje do muslimského státu, tak musí mít zahalenou hlavu. Pejsek je přítel a pomocník. Se psem nikdo do těchto zemí nevycestuje, s ohledem na jejích zvyky. Tak oni zase musí akceptovat naše zvyky. Jinak tu nemají co dělat!!!!!!
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2021 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie