Dnes je Pondělí, 4. prosince 2023, svátek má Svatoslav
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků
pouze ve zvolené rubrice

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 5077
 
Webinfo


 

10.01.2011, 08:14 - rubrika " Rozhovory "
Rehabilitace v Domově pro seniory slouží i veřejnosti

V letních měsících dostaly Domažlice novou dominantu - Domov pro seniory. Na druhém poschodí je rehabilitační oddělení, které dostala do pronájmu firma Reha-Arnika s.r.o. Vedoucí lékař MUDr. Zdeněk Šos nás provedl oddělením a odpověděl na naše otázky.

* Můžete nám představit rehabilitační oddělení? Čím je mimořádné?

V nejbližším regionu je unikátní možností poskytnout ošetření i těžce zdravotně postiženým občanům. Vyhřátý bazén na 33 stupňů je vybaven zdvihacím zařízením, které nám umožňuje s klientem zajet po celém bazénu. Stejné zařízení nám umožňuje i klienta zvednout do hydromasážní vany. Vodoléčebnou část doplňují ještě vířivé lázně na horní a dolní končetiny. V elektroléčebné části je pak standardní vybavení včetně ultrazvuku a magnetu. Ttělocvičny jsou vybaveny závěsným systémem Terapimaster, umožňujícím cvičení v závěsu opět i s těžce zdravotně postiženými klienty. Máme k dispozici také motodlahu k rozcvičování kolenních kloubů po úrazech a operacích.

* Kdo tvoří váš tým a co může klientům nabídnout?

O klienty se bude starat vysoce kvalifikovaný tým tří fyzioterapeutů bakalářů, dále fyzioterapeutka s dlouholetou praxí pro cvičení Vojtovy metody a dva maséři. Nedávno jsme přivítali posilu MUDr. Ivetu Holečkovou, která se mimo jiné specializuje na léčbu vleklých otoků - lymfedémů. Navíc budeme i v Domažlicích poskytovat velké množství masáží od klasických, reflexních, aroma masáží, medových masáží až po čínské masáže. Připraveny máme typické lázeňské metody, jako jsou rašelinové obklady, plynové injekce, ale i různé speciální procedury, jako jsou lávové kameny, baňkování, moxování a akupunktura. V Horšovském Týně navíc od ledna bude instalován vyšetřovací chodník pro vyšetření klenby nohou s možností přesného zhotovení ortopedických vložek počítačem.

* Komu oddělení poskytuje služby?

Naše zařízení je otevřeno široké veřejnosti, část naší pracovní doby pak patří obyvatelům Domova pro seniory. Poskytujeme celé spektrum léčebné rehabilitace, tedy léčebný tělocvik, elektroterapii, magnetoterapii. Domov pro seniory ale má i možnost přijímat klienty do svého stacionáře. To znamená, že rodina přiveze ráno klienta a celý den má zajištěnou péči a stravu. Z naší strany má zabezpečenou komplexní rehabilitaci i včetně možnosti infuzní analgetické léčby. Je to varianta k hospitalizaci v nemocnici, pro klienta určitě příjemnější, protože večer si rodina klienta odváží zase domů.

* Musejí se pacienti na rehabilitaci objednávat?

Ordinuji zde v Domově pro seniory ve čtvrtek od 8 do 12 hodin a pacienti se musí objednat buď přímo na oddělení, nebo telefonicky na čísle 379 484 511, klapka 158.

* Pacienti Všeobecné zdravotní pojišťovny nemají úplně stejné podmínky jako klienti ostatních pojišťoven. Můžete to vysvětlit čtenářům?

Odpovědět by Vám i pacientům měli vedoucí pracovníci zdravotní pojišťovny. Žádali jsme VZP o místo alespoň jednoho fyzioterapeuta, ale nebylo nám vyhověno. Můžeme tedy uspokojit zájem klientů VZP jen částečně, klienti VZP dostanou tři návštěvy procedur a případné další pokračování si musejí zaplatit. Klienti ostatních zdravotních pojišťoven mají ošetření zdarma.

Autor: STANISLAV ŠEBEK
Zdroj: Týdeník Domažlicko
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie