Dnes je Pondělí, 21. září 2020, svátek má Matouš
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

21.06.2005, 07:19 - rubrika " Bariéry "
Spokojenost vyjádří samolepka

Samolepkou s textem "V tomto zařízení jsou handicapovaní spoluobčané s bezbariérovostí zcela spokojeni" budou v Bruntále vítat své návštěvníky objekty, které postiženým umožní pokud možno plnou soběstačnost.

Označovat bezbariérové objekty budou sami handicapovaní, zejména vozíčkáři, po dohodě s majiteli a provozovateli zařízení."Jde nám především o to, aby samolepka byla chloubou daného zařízení, značila a umožňovala opravdovou samostatnost a plynulý pohyb zdravotně postiženého občana v daném objektu," řekla bruntálská vozíčkářka Alena Jančíková. Vyvrátila mylnou představu mnohých, kteří si myslí, že jejich zařízení je bezbariérové už jen tím, že nemá schody. Bezbariérovost totiž zahrnuje daleko více prvků, např. sociální zázemí, snadné otvírání dveří, nájezdy v patřičném sklonu. Handicapovaní chtějí motivovat všechny majitele a provozovatele staveb občanské vybavenosti, aby bylo v jejich zájmu umístit samolepku na vchodové dveře.Nálepka je navržena pouze pro město Bruntál a obsahuje znak města a mezinárodní logo vozíčkáře. Tiskový mluvčí radnice Jiří Ondrášek potvrdil, že v návaznosti na používání samolepek vznikne mapa města pro handicapované místní občany a turisty, aby měli přehled, kde jaké zařízení mohou bez problémů navštívit. Tato aktivita je, stejně jako samolepka, součástí projektu Bezbariérové město v rámci vybraných priorit Bruntálu v plánování sociálních služeb na l. 2004-07.

Autor: (ca)
Zdroj: Haló noviny
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 19.09.2007, 11:22 - Luci kolenova :
jo meto teda dost zaujalo protize me to strasne moc zajima starat se o takove lidi mela sem kamosku ktera byla telesne postizena a jezdila na vozicku.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie