Dnes je Čtvrtek, 21. září 2023, svátek má Oleg
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 4402
 
Webinfo


 

17.06.2005, 07:19 - rubrika " Servis pro NNO > Granty "
Nestátní neziskové organizace obdrží peníze z EU

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) vyhlásila dne 14. 6. 2005 výsledky 1. kola Globálních grantů financovaných z Evropského sociálního fondu (ESF) a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů (OP RLZ) a Jednotného programového dokumentu pro Cíl 3 (JPD 3).

Výsledky a seznamy všech 132 podpořených projektů jsou dostupné na internetové adrese www.esfcr.cz a www.nros.cz. Mezi úspěšné žadatele bude rozděleno 77 milionů korun.

V sedmi regionech soudržnosti NUTS II předložily nestátní neziskové organizace, které se ucházely o finanční podporu z OP RLZ, celkem 250 projektů, jejichž prostřednictvím chtějí jako poskytovatelé sociálních služeb posílit své kapacity. Souhrnná hodnota podaných projektů (150,6 milionů korun) 2,35krát přesahovala rozdělovanou částku. Bylo vybráno 105 projektů, které budou podpořeny.

V Praze bylo v rámci JPD 3 celkem předloženo k posouzení 55 projektů. Finanční podporu v celkové výši 15,9 milionů korun získá 27 z nich.

Další možnost získat podporu z Globálního grantu budou mít zájemci na podzim letošního roku, kdy MPSV vyhlásí 2. kolo výzev k předkládání projektů. Do druhého kola se mohou přihlásit i neúspěšní žadatelé z kola prvního.

1. kolo Globálních grantů bylo vyhlášeno 10. ledna 2005 s uzávěrkou 18. března 2005. Přijaté projekty vždy posuzovali minimálně dva nezávislí hodnotitelé. Projekty byly následně seřazeny podle hodnocení do žebříčků za regiony soudržnosti NUTS II, kdy doporučení k finanční podpoře získaly nejvýše umístěné projekty. O této podpoře rozhodovalo na úrovni regionů osm hodnotících komisí, ve kterých zasedli zástupci krajů, akademické obce, neziskových organizací a nezávislých odborníků. O konečné podobě seznamu všech podpořených projektů následně rozhodla výběrová komise NROS. Vybrané projekty poté schválilo MPSV jako Řídící orgán.

Globální granty

* Jsou financovány z Evropského sociálního fondu Evropské unie a státního rozpočtu ČR.

* Podporují posilování a budování kapacit neziskových organizací, které poskytují sociální služby sociálně znevýhodněným skupinám. Podpořené projekty mohou trvat maximálně 24 měsíců.

* Poskytují 100% financování, tj. není nutné vlastní spolufinancování.

Autor: Bc. Beránková Kateřina, tisk. mluv. MPSV
Zdroj: Noviny MPSV
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2023 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie