Dnes je Pondělí, 21. září 2020, svátek má Matouš
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

03.03.2005, 07:35 - rubrika " Bariéry "
Nádraží v Meziříčí získalo cenu Mosty

Nedávno zrekonstruovaná železniční stanice ve Valašském Meziříčí obdržela včera ocenění za zlepšení podmínek pro cestování postižených občanů. Na slavnostním vyhlášení ceny Mosty 2004 na pražském Žofíně totiž získala diplom za druhé až páté místo v kategorii zvláštní cena.

Naše Valašsko o tom informoval krátce po vyhlášení ceny tiskový mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš. " Je to skvělý úspěch a ocenění práce, kterou započal můj předchůdce a na níž se podílel početný tým lidí," neskrýval radost vrchní přednosta meziříčské stanice Vítězslav Nesvadba. Stanice prochází od roku 2001 postupnou rekonstrukcí. Handicapovaným lidem přinesla výrazné usnadnění pohybu a orientace. Už při vstupu do vestibulu mohou použít nájezdovou rampu a dveře s automatickým otevíráním. Podchod je vybaven mechanickými plošinami pro vozíčkáře, hlasové majáčky usnadňují orientaci nevidomým a slabozrakým.

Také sociální zařízení vyhovuje lidem s omezenou pohyblivostí. " Letos dokončíme vestibul. Na zdravotně postižené budeme i nadále pamatovat," ujistil Nesvadba. Diplom, na němž akademický malíř Otakar Tragan graficky zobrazil skleněný originál ceny Mosty, si ale vrchní přednosta v kanceláři nepověsí. " Nepotrpím si na to. Zřejmě ho vystavíme někde na veřejném místě, aby byl na očích všem," dodal přednosta.

Ke gratulacím se připojil i meziříčský starosta Jiří Kubeša, jenž byl se zástupci Českých drah udílení cen osobně přítomen. " Těší mne, že také v našem městě jsme postavili symbolický most, který nás spojuje s handicapovanými lidmi. Věřím, že nebude poslední," podotkl Kubeša.

Výroční cenu Mosty uděluje Národní rada zdravotně postižených za významnou činnost, projekt nebo akt, který významným způsobem zlepší postavení občanů se zdravotním postižením v České republice.

Autor: MIROSLAV URUBEK
Zdroj: Naše Valašsko
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
Žádné.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie