Dnes je Pondělí, 21. září 2020, svátek má Matouš
Kontaktní E-mail  

reklama - Sdružení Veleta, o.s.Reklama
 Články   Legislativa   Pomůcky   Adresář služeb   Poradna   Periodika   Servis pro NNO   Diskuse   Ankety   Kontakty  


Vyhledávání

 
hledat v textech článků

 
Rubriky

Akce
Auto-moto
Bariéry
Bydlení
Finance
Internet
Inzerce
Jak na to
Legislativa
Literatura
Média
Názory
O nás
Politika
Pomůcky
Poradna
Příběhy nevidomých
Rozhovory
Servis pro NNO
Služby
Sport
Stalo se
Volný čas
Vzdělávání
Zajímavosti
Zaměstnávání
Zdraví
 
Nejčtenější články

 
Naposledy přidané

 
Info E-Mail

Máte-li zájem přijímat novinky našeho webu, zaregistrujte se.

 
   odhlásit

Počet odběratelů: 1219
 
Webinfo


 

13.10.2004, 07:23 - rubrika " Bariéry "
Za Škromachem už mohou vozíčkáři hlavním vchodem

Kovářova kobyla chodí bosa. Platí to i pro ministerstvo práce a sociálních věcí, kde teprve nedávno umožnili, aby vozíčkáři mohli za ministrem Zdeňkem Škromachem hlavním vchodem. Bezbariérový vchod Škromach slavnostně otevřel společně s Veronikou Žilkovou, mluvčí občanského sdružení PROSAZ usilujícího o zkvalitnění života zdravotně postižených.

Ministr vzpomněl, že se loni v listopadu nechal zmiňovaným sdružením přemluvit, aby si na jeden den vyzkoušel, jaké je to pohybovat se na vozíku. Tehdy přiznal, že život na vozíku snadný není. Problémy mu prý kromě nasedání a vysedání z auta působily třeba schody na úřadu vlády. Sám si také vyzkoušel, jaké je to vjíždět do úřadu bočními vchody, kde musí člověk čekat, až se na někoho dozvoní. "I proto jsem rád, že nyní mohou vozíčkáři na toto ministerstvo přicházet hlavním vchodem," dodal. To, že se bezbariérový přístup do státních institucí postupně stává snazším, připouštějí i vozíčkáři. "Zlepšuje se to," řekla Milena Antonovičová z brněnské Ligy za práva vozíčkářů.

Autor: ak, čtk
Zdroj: Střední Čechy
Zpet ZpětTisk upravit pro tisk
 
Komentáře ke článku
Infoposel.cz nezodpovídá za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo smazat ty příspěvky, které budou obsahovat vulgární výrazy nebo poškozovat dobré jméno tohoto webu.
 
* 21.10.2004, 08:26 - Jiří Králů :
Podobné akce bývají často kritizovány - s odkazem na to, že jde hlavně o zviditelnění politika. Ano, ale vedle toho získá onen politik i slovy nepřenosnou zkušenost. Ví sice, že druhý den už na vozíku nebude, ale přesto získá poznatky, které ho bezpochyby posunou správným směrem. Vedle reakcí politika má totiž také reakce čistě lidské. Nutně ho to musí poznamenat. Proto myslím, že je třeba PROSAZ ocenit. Podařila se jim dobrá věc.
* 25.10.2004, 14:31 - Anna :
Nezlobte se pane Králů, ale domnívám se, že vstup pro vozíčkáře by měl být , zejména na MPSV ,naprostou samozřejmostí. Fakt, že pan ministr absolvoval jeden den na vozíku se mi spíš jeví poněkud teatrální. Představte si, že stejný požadavek by měli nevidomí, amputáři, stomici, hluchoněmí... Myslím, že ministr práce a sociálních věcí by měl být člověk s hlubokým sociálním cítěním i bez divadélka.
 
Jaký je Váš názor?

 
Do pole "kontrolní kód" opište prosím číslo z následujícího obrázku
kontrolní kód

Kontrolní kód :

Copyright © 2000-2020 Sdružení Veleta, o.s., Developed by Robert Zaborowski, Pulzní magnetoterapie